איך אפשר לרדת במשקל מהר 24 הטיפים שלי לירידה מהירה במשקל בצורה בטוחה וטבעית

איך אפשר לרדת במשקל מהר 24 הטיפים שלי לירידה מהירה במשקל בצורה בטוחה וטבעית

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

השאלה הגדולה היא איך אפשר לרדת במשקל מהר , אנחנו רוצים לראות תוצאות ועכשיו…ובצדק! נמאס לנו מהמצב כמו שהוא עד כה, מה שמספק תחושת בהילות ודחיפות . כששואלים איך אפשר לרדת במשקל מהר לפעמים שוכחים שזה בעיקר תלוי בנו ופחות בדיאטות כאלה ואחרות כי כאלו יש בלי סוף.

בכתבה הבאה יש טיפים שיעזרו מאוד לירידה מהירה במשקל כמובן בצורה טבעית ע"י צורת מחשבה שונה שצריך לאמץ בשילוב עם אורח חיים נכון ותזונה מסוימת (העיקרית שנחקרה ויודעים שעובדת, כמובן שיש עוד אחרות אבל היי צריך להשאיר משהו לכתבות הבאות) 

כמו הרבה מאוד שינויים גופניים שאנחנו רוצים לעבור, ירידה מהירה במשקל היא אחת מהם ותזונה ואורח חיים הם הבסיס לשינוי שכזה , למדתי את זה על בשרי כשהייתי צריך לשנות את כל הגישת מחשבה אורח החיים והתזונה שהייתי רגיל אליה כדי לרפא את עצמי מבעיות רפואיות בבטן (הליקובקטר פילור ומעי רגיז) ובסוף הצלחתי עם הרבה התמדה וכח רצון אפילו שקשה …וזו בסוף הדרך המהירה באמת כי כל המעקפים שניסיתי רק האריכו את הדרך בטווח הארוך…וזו הסיבה שככל שמבינים מוקדם יותר את החשיבות שיש לתזונה ואורח חיים על ירידה במשקל גם יורדים מהר יותר ורואים תוצאות מהר יותר.

אז הנה הם...24 טיפים לאיך אפשר לרדת במשקל מהר:

דבר ראשון שצריך להכניס לראש! רזה זה דרך חיים!

הרי מה קורה? אנחנו נתקלים בלי סוף באפקט הריצ'רץ' …עולים יורדים עולים יורדים וזו אחת הבעיות הגדולות ביותר עם “דיאטות” למיניהם, הן כמעט אף פעם לא מחזיקות בטווח הארוך. במקום דיאטה, עושים סוויץ' ומשנים את קו המחשבה והופכים את הדיאטה לדרך חיים, המטרה היא להיות אנשים רזים בריאים ומאושרים יותר ושנוכל לרדת במשקל מהר …. וחברים יקרים להיות בריא זו עבודה כמו שכל יום אנחנו הולכים לעבודה ככה בדיוק נשמור על בריאות כל יום שרק אפשר…אנחנו הרי מצחצחים שיניים כל יום, שותים מים כל יום אותו דבר חברים אותו דבר בדיוק.

להמשיך גם כשקשה ובא לנו לפרוש

הקושי הגדול באמת בלרדת במשקל מהר, היא שאחרי שמנסים ופחות מצליחים ישר מתייאשים ופורשים. חדשות לי לכם חבריי! הדרך היחידה להצליח היא פשוט להמשיך גם כשקשה ולהתמיד. יהיו עליות וירידות בלי סוף אבל אז מה?! זה מה שיעצור אותנו? אנחנו חזקים מזה! בלי לחשב עכשיו כל סטייה קטנה מהמסלול ולחשוב שזהו איבדנו את זה. אל תחשבו שהכול אבוד אם פספסתם כמה שיעורי יוגה או אכלתם יותר מדיי בארוחת שישי, ישר ומיד לחזור לעניינים מבלי להלקות את עצמכם, ככל שתחזרו מהר יותר למסלול, כך החריגה תיחשב בעינכם מזערית ולא תפגע במוטיבציה שלכם, ככה באמת אפשר לרדת במשקל מהר ולראות תוצאות.

האמת, כל האמת ורק האמת

פשוט לאכול אוכל אמיתי בלי להסתבך עכשיו יותר מדי עם רשימת מרכיבים ארוכה, כי אוכל אמיתי הוא המרכיב העיקרי. הרי אנחנו רוצים להיות אנשים רזים ובריאים יותר הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לאכול מזונות אמיתיים לעומת מעובדים. מזונות “יד ראשונה” שחסכו מהם עיבוד, דחיסה, חימום התכה וכו'… אוכל אמיתי כבר משביע  גם מבלי לאכול כמויות גדולות, קשה מאוד לעלות במשקל כשכל התזונה שלנו מבוססת על האמת, כל האמת ורק האמת.

מה עם מים?

למי שמבקש לעצמו לרדת במשקל הדבר הכי חכם לעשות לפני הכל הוא להתחיל לשתות יותר מים.מים יעזרו לכם לשרוף קלוריות כמו קרשים בל"ג בעומר 😊, במיוחד לפני ארוחות ,מה  שמגביר את חילוף החומרים בגוף ליותר מ-25% פירוק בכל שעה. ישנם כיום מגוון רחב של מחקרים שמראים ששתיית חצי ליטר מים חצי שעה לפני כל ארוחה, מרגיע את הרעב ועוזר לנו לאכול פחות בכל ארוחה. אנחנו צריכים מים יותר ממה שאנחנו חושבים וממה שמעריכים כיום, הרוב הגדול בינינו בכלל בקושי מגיע לצריכת חצי ממה שהגוף צריך, וזאת גם הסיבה שהגוף מסתמך על צריכה הנוזלים שלו בזמן הארוחה, ככה אנחנו מגיעים בעצם לאכילת כמויות גדולות יותר מבלי שבאמת צריך, וברגע שנצרוך מים באופן מבוקר, הגוף כבר ישחרר את התלות בצריכת כמויות גדולות של אוכל בכל ארוחה. מחקרים מראים שכששותים חצי ליטר מים חצי שעה לפני כל ארוחה  אנחנו בעצם מאיצים את קצב חילוף החומרים בגוף מה שמאפשר יציאות יותר, קלות ומשחררות יותר ובתדירות גבוהה יותר

איך אפשר לרדת במשקל מהר עם מים

כמה ביצים? כמה שיש…

עפ"י כמה וכמה מחקרים שנעשו בנושא עולה שבטווח הארוך צריכה של כמות מספיקה של ביצים לארוחת בוקר יכולה להפחית מהפעם הבאה שנהיה רעבים באופן משמעותי, והסיבה היא שביצים הם מקור חלבון מעולה, במידה ומסיבה מסוימת ביצים זו אפשרות פחות מועדפת עבורכם, כל מקור חלבון איכותי אחר יכול להיות תחליף. במחקר ראו שאלו שהחליפו את ארוחת הבוקר הקבועה שלהם המורכבת דגני בוקר על בסיס יום יומי בביצים שרפו יותר שומן בטווח הארוך ושינו את הרגלי האכילה שלהם לתמיד.

איך אפשר לרדת במשקל מהר עם ביצים

קפה שחור

מחקרים אחרונים מראים שהקפאין בקפה איכותי יכול להגביר את חילוף החומרים באופן משמעותי ולהגדיל את שריפת השומן בין 13% ל-30%. רק לשים לב שאנחנו מוותרים על להוסיף ממתיקים כמו סוכר או ממתיקים מעובדים/טבעיים אחרים שמכילים הרבה קלוריות כי אז כמובן תתבטל ההשפעה שנקבל מהקפה עצמו.

איך אפשר לרדת במשקל מהר עם קפה שחור

תה ירוק

בתה ירוק ישנן כמויות קטנות של קפאין שנקרא תימין, וביחד עם נוגדי החמצון שיש בו עובד השילוב עם הקופאין ומשפר את תהליך שריפת השומן בגוף. למרות שהראיות מעורבות, כיום כבר קיימים מחקרים רבים מאוד שמראים שבשתיית תה ירוק  יש איכות מסוימת שתורמת משמעותית לרדת במשקל

איך אפשר לרדת במשקל מהר עם תה ירוק

ילדה סוכר את הולכת ואני נשאר

טוב חברים רבות דובר בגין ידידנו ואויבינו הסוכר, הוא ה"סלב" המוכר והגרוע ביותר בתזונה של ימינו. מחקרים רבים מראים שצריכת סוכר קשורה באופן ישיר להשמנה, הגדלת הסיכון לחלות בסוכרת מסוג 2 מחלות לב ועוד זוועות… אתם רוצים לרדת במשקל נכון?! הגיע הזמן לחתוך בכמות הסוכר …

איך אפשר לרדת במשקל מהר בהמנעות מסוכר

צריכת פחמימות נוסח "איקאה"(מורכבות😊)

הרי פחמימות מהירות מה הן? סוכר! ודיברנו על כך הרגע…ומה לעשות , הן חלק עיקרי בצריכה היומיות שלנו. לחמים לבנים, פסטה, מאפים דגני בוקר שבנוסף לסוכרים שבהם לקחו מהם את החלקים הסיביים המזינים שלהם. מחקרים מראים כי פחמימות מהירות יכולות להעלות את הסוכר בדם במהירות, מה שמוביל בסופו של דבר לרעב, תשוקה וצריכת מזון מוגברת כמה שעות מאוחר יותר. אכילת פחמימות מהירות מובילה בקשר ישיר להשמנה. כבר מתכוונים לשלב פחמימות בתזונה שלכם לפחות תדאגו שאלו יהיו פחמימות מורכבות שיש להם ערך תזונתי גבוה כמו קטניות, אורז מלא וכו'…

איך אפשר לרדת במשקל מהר

הגודל כן קובע

אוכלים מצלחות? יורדים במשקל? יופי…עכשיו תקטינו את הגודל שלהן. גבירותיי ורבותיי תגידו מה שתגידו הקסם הקטן הזה הוכח כעוזר לאנשים לאכול פחות באופן אוטומטי ומשמעותית, זו דרך מעולה  לבקר את הכמויות של מה שאנחנו מכניסים לפה, נסו תחילה להגיש את הארוחות בצלחות קטנות יותר…

מהו גודל נורמלי של מנה אתם שואלים?

מנה של בשר או דגים צריכה להיות בערך בגודל של חפיסת קלפים. מנה של כל דבר אחר צריכה להיות פחות או יותר בגודל כף היד. וכמובן אם אנחנו כבר מלאים, אין צורך להכריח את עצמנו לסיים את כל מה שבצלחת. בכלל עדיף תמיד למלא צלחת קטנה ומקסימום לחזור למילוי מחדש, עדיף בהרבה לעומת צלחת גדולה שנרגיש מחויבים לסיים אותה למרות שכבר דיי התפוצצנו…

לא רוצים לישון רוצים להשתגע

השינה חשובה מאוד , בדיוק כמו אכילה בריאה ופעילות גופנית. מחקרים מראים כי שינה מועטה או פחות איכותית היא אחד מגורמי הסיכון הגדולים ביותר להשמנת יתר בעולם המודרני. מחקרים בארה”ב ואירופה  מראים על 91% מהילדים שבסיכון להשמנת יתר בשל שינה לקויה, ו -55% אצל המבוגרים.  מעכשיו ישנים לפחות 7 שעות ביום (האידיאל הוא 8 שעות ) כאשר אדם ישן לפחות 7 שעות ביום, חילוף החומרים שלו מתייצב וזה בהכרח מסייע בהפחתת משקל. אז לילה טוב לנו….

איך אפשר לרדת במשקל מהר עם שינה איכותית

לך אל הנמלה ותלמד ממנה איך לאגור לשעת צורך

רעבים בהגזמה כך פתאום? מזון ברי זמין בקרבת מקום יכול לעזור מאוד למנוע את פרץ הנשנושים הבא עם משהו לא בריא כנראה רק בגלל שזה מה שיש כרגע. יוצאים החוצה? אמרו "די!" למתוקים. עדיף להחזיק בתיק שקית אגוזים או קשיו, פירות שלמים או ירקות חתוכים שאגב תמיד עדיפים על חטיפי אנרגיה או ממתקים למיניהם. שמרו חטיף בכיס פרוסות חתוכות של ירקות, אשכול ענבים או תפוח או תערובת אגוזים ושקדים(חופן), זה יעזור מאוד להרגיע את הקיבה מבלי שנפלנו שוב למזון עתיר קלוריות ושומן ממכונות אוטומטיות או קיוסק…

שלא תשתה לי שם קלוריות!

נכון התחושה של קלוריות שמחליקות להן בגרון היא תחושה עילאית רק מה? קלוריות לא שותים, לא מיצי פירות, לא סודה ולא מוגזים אחרים ובני משפחתם, סוכר הוא רע לנו וסוכר בצורת נוזל הוא אפילו עוד יותר גרוע. דיברנו על זה כבר…ידוע כיום שהגורם המשמין ביותר בתזונה המודרנית הוא למעשה סוכר, אבל לא סתם סוכר – סוכר נוזלי. וכן, גם משקאות "פרי" שמכילים כמות סוכר כמעט זהה למשקאות מוגזים אחרים. מחקרים מראים כי צריכת משקאות מתוקים על בסיס יום יומי מגבירים את הסיכון ב-60% להשמנת יתר אצל ילדים. חייבים להרטיב את גרונכם היבש? בואו ונעשה לנו יום “אסורים”, שבו נשתולל ומה שקורה ביום הזה נשאר ביום הזה וזהו! בזה זה נגמר! קדימה לסלק מהבית את המתוקים והמשקאות הממותקים ופרגנו לעצמכם למשל כשאתם יוצאים לבלות, יום אחד בשבוע להתפרע ללכת על הקצה וליהנות מקצת סוכר נוזלי.

לעיסה (סע) לאט (הבנתם!?כמו בשיר… 🙂 )

אני גם חוטא בזה כמו רובנו שאוכלים את הארוחות שלנו בצורה אימפולסיבית כדי להשביע ברגע אחד את הרעב. רגע לאן רצים? לעיסה איטית יותר מקטינה את כמות האוכל בכל ארוחה, ככל שנלעס יותר לעיסות נרוויח יותר זמן, ויותר זמן במקרה הזה משמעו תחושת שובע יותר מהירה. ולמען האמת הוכח גם שלעיסה מרובה מאיצה את חילוף החומרים. ככה הרווחנו 2 במחיר של 1, כל לעיסה איטית מובילה לכך שנאכל פחות, ובמקביל נאיץ את חילוף החומרים בגוף וככה גם ניהנה יותר מהטעמים בארוחה.

מספר המזל 7 (אחרי 19:00 אנחנו מפסיקים "לחגוג")

רבים מעידים על שיפור משמעותי בניסיון לרדת במשקל כאשר הם מגבילים את האכילה שלהם לאחר השעה 19:00 בערב. מה בעצם קורה? אנחנו נותנים לגוף מספיק זמן לעכל את האוכל לפני השינה ומונעים עומס על הקיבה. מה גם שזה תרגיל מעולה בשליטה עצמית כשמדברים על נשנושים מול הטלוויזיה  כל הערב ועד הלילה….

אירובי רובי רובי

פעילות ספורטיבית קבועה מפתחת שריר מפחיתה את מסת השומן בגוף ומאיצה את חילוף החומרים. פעילות אירובית כל יום זו דרך מצוינת גם לשרוף קלוריות וגם לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית שלכם. פעילות אירובית שמה דגש על דילול שומן מיותר שבדר"כ יש לו נטייה להצטבר סביב אברי הגוף השונים (בעיקר בטן וירכיים) ועלול לגרום למחלות מטבוליות שונות. 30 דקות ביום בתור התחלה יעשו את ההבדל.

איך אפשר לרדת במשקל מהר עם אירובי

(למשל)

מדרגות במקום מעלית

עכשיו ברור  שזה תלוי במהירות ובשיפוע בואו לא נהיה מצחיקים אנחנו מדברים פה על לעלות ולרדת כמה קומות טובות,החישוב הכללי הוא 300 קלוריות ל-30 דקות של ירידה ועלייה במדרגות, מה גם שזו פעולה שמשפרת סיבולת הלב והריאות…קדימה לחדר המדרגות!.

מהפכת שמן הקוקוס

פשוט להחליף את שמן הבישול שכולנו מכירים ומוקירים בשמן קוקוס. אפשר גם להוסיף שמן קוקוס לתזונה , מחקרים מראים כי שמן קוקוס בכמויות מתונות יכול לעשות פלאים כשרוצים לרדת במשקל. בשמן קוקוס עשיר בשומנים הנקראים טריגליצרידים שמתפרקים שונה בגוף שלנו משאר השומנים האחרים, מה שמגביר את חילוף החומרים בגוף ואת תחושת השובע. קיים מחקר שמראה שאצל אנשים ששילבו שמן קוקוס כחלק מהתפריט היומי שלהם אכלו 250 קלוריות פחות בכל יום בטווח הארוך.

איך אפשר לרדת במשקל מהר עם שמן קוקוס

יותר חלבון

חלבון הוא חומר מזין חשוב מאוד שיש לו המון תפקידים בגוף ובמיוחד כשמדובר בירידה במשקל. כבר הוכח שתפריט עשיר בחלבונים מגביר את חילוף החומרים ועוזר לאבד בין 80 ל-100 קלוריות בכל יום! גם לחלבונים יש חלק מהותי בתחושת שובע לאורך זמן ואם להיות מדויקים מחקרים מצאו כי רק על ידי שילוב חלבונים בצריכה היומיות ניתן להפחית בצריכת הקלוריות היומית עד כ-440 קלוריות בכל יום. מחקר נוסף מצא כי לאחר שמשתתפיו שילבו חלבון בתפריט היומי, מחשבותיהם הטורדניות אודות אכילה ירדו ב-60%, כולל הפחתה משמעותית ברצון העז לנשנש שטויות בשעת לילה מאוחרת.

יותר ירקות ופירות מלפחות 5 צבעים שונים

מחקרים מראים כי אנשים אשר אוכלים ירקות ופירות על בסיס קבוע נוטים לשקול פחות. ירקות ופירות בעלי תכונות טבעיות ההופכות אותם יעילים בכל הנוגע לירידה במשקל. הם מכילים מעט קלוריות אבל לעומת זאת מלאים בסיבים תזונתיים רבים. הם גם עשירים במים, הם מלאים בכל הערכים הכי חשובים לגוף כמו ויטמינים מינרלים ונוגדי חמצון וכשהגוף מקבל את כל מה שהוא צריך הוא כבר פחות משתוקק למתוקים ופחמימות קלות כי הוא כבר רווי בכל טוב, מה גם שהם קלים ללעיסה ומתעכלים מהר. ירקות ופירות מלאים במים וקלילים לעיכול, הם עוזרים לגוף להתמלא במים ומצד שני גם מעודדים אותו להיפרד מהם בקלות ובכך לשמור על משק מים תקין בגוף. רק חשוב לשים לב ששוטפים טוב טוב לפני מכל חומרי הריסוס וההדברה.

עם ירקות ופירות

לאכול בריא במקום לעשות דיאטה

אחת הבעיות הגדולות ביותר עם "דיאטות", היא שהם כמעט אף פעם לא עובדים בטווח הארוך. אם בכלל, אנשים שעושים "דיאטה "נוטים לעלות במשקל לאורך זמן, ומחקרים מראים שדיאטה היא גורם עקבי של עלייה במשקל בעתיד. במקום ללכת על דיאטה, המטרה שלך היא לאכול בריא, אדם מאושר יותר ורזה. לשים דגש על הזנת הגוף, במקום ל"קלקל" אותו. ירידה במשקל תהיה תופעת לוואי טבעית כתוצאה מכך.

צריכת יותר חלבון בשיטת ה"באתי לעזרת חבר"

אם אתה במאבק כדי לקבל מספיק חלבון בתזונה שלך, לוקח תוספת יכול לעזור. מחקר אחד הראה כי החלפת חלק קלוריות שלך עם חלבון מי גבינה יכול לגרום לירידה במשקל של כ 8 £, תוך הגדלת מסת שרירי רזה.

לנצח את ההתמכרות לאכילה

מחקר שנערך לאחרונה ב – 196,211 אנשים מצא כי 19.9% מהאנשים מקיימים את הקריטריונים להתמכרות לאוכל. למי שסובל מתשוקה חזקה ולא מצליח להשתלט על החשק החזק ללדחוף משהו לפה לא משנה כמה קשה מנסה, יכול להיות תחת ההגדרה של מכור למזון ובמקרה הזה, עדיף לפנות לקבל עזרה מסודרת,למי שממנסה לרדת במשקל ללא התמודדות עם הבעיה הזו זה כמעט ובלתי אפשרי.

להאמין בעצמך!!!

זה קורה! אנשים מצליחים לרדת במשקל …זה אפשרי!רק להאמין בעצמך להצמד לתוכנית ולטיפים שהוזכרו ולהמשיך ולהמשיך ולהמשיך עד שזה קורה!

כדי ללמוד עוד על איך אפשר לעשות את זה סוף סוף בצורה טבעית לחלוטין רק באמצעים טבעיים ובלי ליפול לכל מיני דיאטות מוזרות כאלה ואחרות עם האפשרות להמשיך לאכול ובכל זאת לרדת...מדריך התזונה במקיף להורדה במשקל הוא לגמרי הצעד הבא בדרך לשם!

אז אלו הם הטיפים שלי לאיך אפשר לרדת במשקל מהר בטבעיות ובהרגשה טובה

ברוב הפעמים שאני משתף את הטיפים האלו עם אחרים ובשיחות כאלה ואחרות על נושא הירידה במשקל אני שומע שהחלק שבאמת קשה איתו הוא היישום וההתגברות על ההרגלים ויצירת מוטיבציה שתמשך לאורך זמן אז למי שקצת יותר קשה ורוצה עזרה , בלחיצה על הכפתור" כן אני רוצה את הסרטונים" כאן למטה הכנתי לך סדרת סרטונים קצרה שמדברת על הצד הבאמת קשה של תהליך הירידה במשקל בריאיון מחולק ל-3( כח הרצון,הצבת יעדים נכונה ולהזכיר לעצמך למה כל כך רוצה לרדת במשקל! )עם מיכל מאור, מנטורית לירידה במשקל דרך הראש! כדי לעזור לך להתגבר על הצד הזה בתהליך!

בהצלחה!

אם אהבת את הכתבה והפקת ממנה ערך כלשהו זה הזמן לשתף...ולכתוב בתגובות מה המחשבות שעולות \שאלות\דילמות\הרהורים וכו'...וגם כדי שנכיר 🙂

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

כתיבת תגובה

סגירת תפריט