טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי 3 מיצים לחיסול החיידק

כרוב טוב מאוד למצבי כיבים בקיבה(אולקוס). מחקרים מראים שמיץ כרוב מעולהלריפוי כיבים כי הוא מכיל כמות גדולה של חומצת אמינו גלוטמין שידוע שעוזרת לריפוי כיבים.ממליץ לדלל את המיץ כרוב עם מים או מיץ גזר ולשתות ממנו כליטר כל יום.

 חליטת נבטי ברוקולי-

מחקר שערכו בארה"ב הראה שיש לברוקולי ולנבטים של הברוקולי השפעה אדירה על חיסול חיידק ההליקובקטר פילורי כי הברוקולי עשיר בחומר שנקרא סולפורפאן  שידוע כבעל תכונות אנטי דלקתיות(וסרטניות) מול חיידק ההליקובקטר פילורי . החוקרים גילו את ההשפעה המדהימה שיש  לברווקולי על חיסול החיידק אחרי ש 8 שבועות לאחר שהמטופלים הפסיקו  לצרוך נבטי ברוקולי חזרו אצלם התסמינים .

במחקר גילו ששליש כוס נבטי ברוקולי על בסיס יומי מפחיתה את תסמיני חיידק ההליקובקטר בכ-40 אחוזים מומלץ לכין מהם חליטה \לבשל אותם קלות או לשטוף אותם טוב במים רותחים כי לא הרבה יודעים שהזרעים מכילים לפעמים רעלנים. למרות זאת נבטי הברוקולי בטוחים למאכל בצורה הטבעית שלהם ונחשבים לבריאים מאוד לאדם. שילוב של זרעי ברוקולי וברוקולי יכולים להכפיל את האפקט וחוץ מלסייע בהכחדת חיידק ההליקובקטר פילורי הם גם יכולים להכפיל את ההשפעות האנטי סרטניות  

מיץ חמוציות-

במחקר שעשו פה בישראל גילו שמיץ חמוציות מגביר את היכולת של מערכת החיסון להלחם בחיידק ההליקובקטר פילורי בקיבה שללא טיפול יכול לגרום לאולקוס ולבעיות קיבה אחרות. עפ"י החוקרים במיץ החמוציות יש חומרים נוגדי חימצון שיוצרים מנגנון שמונע מהחיידק להיצמד לרקמת הקיבה, וזו הסיבה שהמיץ יכול לעזור מאוד לניטרול החיידק ולהצלחתו של טיפול אנטיביוטי טבעי נגד החיידק.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט